Istnieje wiele sposobów na odmłodzenie skóry twarzy oferowanych przez specjalistów medycyny estetycznej i kosmetologii. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi z kategorii „lifting bez skalpela”, które są w stanie w minimalnie inwazyjny sposób poprawić jędrność i napięcie skóry. Z jakich procedur warto skorzystać? Poznaj zabiegi liftingujące polecane przez ekspertów.

Czy skuteczny lifting bez skalpela jest możliwy?

Obecnie istnieje cała gama mało inwazyjnych zabiegów odmładzających, które często nazywane są liftingiem bez skalpela. W tym celu wykorzystuje się nowoczesne technologie, np. radioterapię, radiofrekwencję, podczerwień czy nici liftingujące. Celem tych zabiegów jest m.in. pobudzenie skóry do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i właściwą strukturę skóry. Dzięki wzmocnieniu włókien kolagenowych w skórze tworzy się naturalne rusztowanie, które utrzymuje ją w ryzach przez długi czas. Lifting bez skalpela należy regularnie powtarzać, aby cieszyć się młodym wyglądem twarzy jak najdłużej.

Lifting bez skalpela – polecane zabiegi

Oto niektóre zabiegi liftingujące polecane przez ekspertów z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Skin Radom:

  • Lifting laserowy – zabieg wykonywany laserem frakcyjnym, dedykowany skórze cienkiej i delikatnej, zmagającej się z pierwszymi oznakami upływającego czasu. Podczas liftingu laserowego dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze właściwej, które stymulują produkcję nowego kolagenu. Światło lasera przenika na różne głębokości, redukując wiotkość skóry i wygładzając zmarszczki.
  • Endermolift – mechaniczna stymulacja komórek przy pomocy specjalnego urządzenia. Polega na rytmicznym masażu podciśnieniowym połączonym z wibracjami. Zabieg liftingujący aktywuje procesy regeneracyjne w skórze, umożliwiając nieinwazyjne modelowanie twarzy. Masaż podciśnieniowy twarzy zwiększa produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze.
  • Nici liftingujące – zabieg, polegający na wprowadzeniu cienkich, rozpuszczalnych nici pod skórę. Z jednej strony spełniają one funkcje podtrzymujące, a z drugiej strony stymulują skórę do zwiększonej produkcji kolagenu. Dzięki temu nawet po wchłonięciu się nici, skóra pozostaje wzmocniona, nie opada i nie marszczy się. Jest to metoda liftingu, która jest w stanie zniwelować zarówno pionowe, jak i poziome zmarszczki, a także podnieść opadające brwi, powieki czy policzki.

Lifting twarzy w klinice medycyny estetycznej

Przeglądając oferty klinik medycyny estetycznej, można spotkać się z wieloma zabiegami określanymi mianem liftingu bez skalpela. Nietrudno się w tym pogubić, jeśli właśnie zastanawiamy się, jaka metoda odmładzania będzie dla nas najlepsza. Dlatego przed zabiegami medycyny estetycznej odbywają się konsultacje ze specjalistami. Lekarz lub kosmetolog musi dokładnie obejrzeć skórę Pacjenta, a także przeprowadzić z nim dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Nawet najmniej inwazyjne zabiegi liftingu bez skalpela wymagają profesjonalnej kwalifikacji. Procedury powinny być wykonywane przez doświadczony personel medyczny. Listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej znajdziesz na stronie Find Beauty Expert.  

https://bezpiecznapodroz.org/2024/03/03/ubezpieczenie-samochodu-w-podrozy-zagranicznej-co-musisz-wiedziec/ live url zobacz