Planując upiększenie swoich paznokci wiele osób zastanawia się nad doborem najlepszej dla siebie metody. Wśród popularnych rozwiązań pojawiają się m.in. paznokcie hybrydowe, żelowe i akrylowe. Te ostatnie budzą w ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie. Czy mogą okazać się właściwym wyborem?

Czym charakteryzują się akrylowe paznokcie?

Poszczególne sposoby dekorowania płytek paznokciowych pozwalają otrzymać efekty różniące się właściwościami. Możliwe jest tutaj osiągnięcie wyjątkowych barw lub wykorzystanie nietypowych technik zdobienia. Warto jednak zwrócić też uwagę na aspekty praktyczne dekoracji. Co ma do zaoferowania metoda akrylowa zdobienia paznokci?

Paznokcie wykonane tym sposobem uznawane są przede wszystkim za wyjątkowo trwałe. Masa powstała z połączenia proszku akrylowego z monomerem wykazuje wysoki poziom przyczepności do płytki paznokciowej. Dzięki temu ryzyko jej odpadnięcia nie jest zbyt duże. Co jeszcze warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Za co jeszcze ceniona jest metoda akrylowa?

Po upiększanie dłoni tym sposobem chętnie sięgają osoby o łamliwych paznokciach. Trwała warstwa pozwala zabezpieczyć płytkę przed czynnikami, które mogłyby wywołać uszkodzenia. Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest też ceniona przez osoby pracujące fizycznie oraz wykonujące na co dzień wiele zadań manualnych.

W czasie pracy oraz podczas częstego sprzątania bardzo łatwo jest o zniszczenie zarówno paznokci, jak i skóry dłoni. I choć korzystanie z rękawiczek i zabezpieczeń minimalizuje skutki, wciąż są one dostrzegalne. Dlatego też znaczenie ma tutaj twardość i odporność warstwy na paznokciach. Dzięki swoim właściwościom tzw. akryle mogą okazać się jednym z najlepszych rozwiązań w tego typu sytuacjach.

Jak robi się akrylowe paznokcie?

Do przeprowadzenia takiego zabiegu potrzebny jest monomer i specjalny proszek akrylowy w wybranym kolorze. Po ich zmieszaniu powstaje masa, którą nakłada się na płytkę paznokciową. Mieszaninę wystarczy zostawić na parę minut, aby zastygła. Nie trzeba tu wykorzystywać żadnych specjalnych lamp ani suszarek. Po stężeniu masy poddaje się ją obróbce, aby nadać paznokciom upragniony kształt.

Właściwie zrobione „akryle” będą przede wszystkim atrakcyjnie się prezentowały. Można też liczyć na ich trwałość i twardość. Dlatego też wiele osób z pewnością uzna je za jedno z lepszych rozwiązań. Paznokcie ozdobione tą metodą zachowają pożądany wygląd zarówno w pracy, jak i podczas wakacyjnego wyjazdu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.