Podstawowym wyposażeniem każdego ogrodu bez wątpienia jest solidny stół. To właśnie on zapewnia domownikom i gościom optymalne warunki do spotkań przy grillu i sprawia, że ogród staje się tętniącą życiem strefą. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziemy stoły tarasowe wykonane z materiałów o zróżnicowanych właściwościach i estetyce. Wśród licznych wariantów szczególnie dużą popularnością cieszą się modele z drewna, a najbardziej – egzotycznych gatunków. Dzisiaj weźmiemy pod lupę stoły z drewna tekowego. Czy warto zainwestować w tego typu mebel? Sprawdź!

Tekowe stoły tarasowe – zakup na lata

Stoły tarasowe wyprodukowane z drewna tekowego są droższe od modeli z europejskich gatunków. Jednak w tym przypadku wyższa cena idzie w parze z jakością. Teczyna, egzotyczne, monumentalne drzewo rosnące w azjatyckich lasach monsunowych, od wieków znana jest ze swoich nieprzeciętnych właściwości. Drewno nasycone jest kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Specyficzny skład sprawia, że surowiec jest twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak woda, promieniowanie UV, skrajne temperatury, a nawet ostre środki chemiczne. Możesz mieć pewność, że nowy mebel zachowa swoją nienaganną strukturę pomimo wieloletniej ekspozycji na zmienne warunki pogodowe. Pielęgnacja wyrobów z drewna tekowego nie jest czasochłonna i uciążliwa.

Meble rattanowe Vimine – ekologiczne rozwiązania 

Wysokiej jakości, efektowne stoły z egzotycznego surowca znajdziesz w katalogu marki Vimine – producenta wysokiej klasy wyposażenia outdoorowego z egzotycznych materiałów. Co ważne, stoły drewniane i meble rattanowe Vimine tworzone są od podstaw ręcznie z ekologicznych surowców (rattan pochodzi z indonezyjskich plantacji zrównoważonego rozwoju, natomiast drewno jest odzyskane w procesie recyklingu).