Nowoczesne parasole ogrodowe zasadniczo różnią się od produktów tego typu, oferowanych na polskim rynku przez wiele lat. Dzisiaj parasole zaskoczą nie tylko licznymi punktami regulacji, ale też doskonałymi parametrami technicznymi. Stabilny parasol tarasowy to niezbędnik w trakcie lata i element, który znacząco poprawi estetykę otoczenia. Jak to możliwe?

Stabilny parasol tarasowy – nowoczesny i funkcjonalny

Odpoczynek na tarasie to świetna forma relaksu. Wystarczy kilka dopasowanych do potrzeb mebli, by taka przestrzeń zmieniła się nie do poznania. Taras może służyć jako miejsce odpoczynku dla domowników, ale też przestrzeń do podejmowania gości czy zabaw dzieci. Szeroki wybór mebli pozwoli na wykreowanie miejsca w którym przebywa się z przyjemnością. Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się komplety technorattanowe oraz rattanowe.

Elementem, którego nie może zabraknąć na tarasie, jest stabilny parasol tarasowy. Nowoczesne parasole projektowane są dzisiaj z dużą precyzją i uwzględnieniem potrzeb klienta. Parasole ogrodowe skutecznie chronią przed ciepłem, promieniami słonecznymi, również przed… niespodziewaną mżawką!

Jak skonstruowany jest stabilny parasol tarasowy?

Nowoczesne parasole tarasowe tworzone są z trwałych materiałów – główna oś to aluminium, które nie odkształca się, nie jest podatne na ścieranie, uszkodzenia. Na szczycie osi znajduje się czasza – jest ona stworzona z materiału poliestrowego pokrytego warstwą poliuretanu. Takie połączenie daje pewność, że czasza zachowa doskonały wygląd na wiele lat. O odpowiednią pozycję tkaniny czaszy dbają sprężyny naciągowe. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Stabilny parasol tarasowy może zostać umieszczony na klasycznej podstawie z kamienia lub też podstawie z kamienia oraz z niewielkimi kółkami i hamulcem. Taka podstawa pozwoli na wygodne przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni tarasu.