Buty narciarskie damskie obok samych nart są najważniejszym sprzętem dla osób, które bardzo aktywnie spędzają czas na stoku. Głównym zadaniem obuwia narciarskiego jest oczywiście utrzymanie stopy i zabezpieczenie jej przed nieprzyjemnymi urazami stawów skokowych. Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele modeli, które znacząco różnią się między sobą. W dużej mierze to właśnie dzięki szerokiej ofercie, można dopasować buty do konkretnego stylu jazdy i do posiadanych umiejętności.

Jakie buty narciarskie dla początkujących kobiet?

Buty narciarskie damskie przeznaczone są dla kobiet, które dopiero uczą się jazdy. Godne polecenia są przede wszystkim buty typowo allroundowe, które posiadają miękką skorupę. Jeżeli chodzi o twardość, to warto postawić na modele od 60 do 80.

Osoby początkujące powinny rozejrzeć się za modelami, które są bardzo łatwe w zakładaniu i ściąganiu. Tego typu modele będą doskonałym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również dla małych dzieci. Rekordy sprzedaży biją buty narciarskie, które posiadają przycisk Ski-walk.

Jakie buty dla zaawansowanych narciarek?

Kobiety, które uprawiają sport zawodowo, powinny postawić na buty narciarskie damskie dla zaawansowanych. Największym zainteresowaniem w dzisiejszych czasach cieszą się buty all mountain, które posiadają skorupę o twardości od 90 do nawet 120.

Profesjonalne buty narciarskie są zazwyczaj sznurowane, dzięki czemu można liczyć za odpowiednie trzymanie stopy. Jeżeli chodzi o sam materiał, to zdecydowanie najlepszym wyborem będą buty z membraną, które wykonane są z tworzywa termoformowanego. Dzięki nieprzemakalnym materiałom można zachować suchość stóp i znacząco podnieść komfort jazdy.

Jaka szerokość butów sportowych?

Buty o szerokości 104 mm są najlepszym wyborem dla kobiet, które dopiero uczą się jazdy na nartach. Buty o szerokości 102 mm zarezerwowane są z kolei dla osób zaawansowanych, które posiadają dość wąskie stopy. W dużej mierze to właśnie dzięki szerokim butom można liczyć na dużą zwrotność na stoku.

Wielu producentów oferuje również buty sportowe o szerokości 98 i 96 mm, które zaprojektowane są z myślą o profesjonalnych narciarzach. Ciasne obuwie idealnie trzyma stopę w jednym miejscu, dlatego też zawodnicy mogą osiągnąć bardzo duże prędkości. Jest to najlepszy wybór dla pań, które muszą wykonać bardzo ostre zakręty w trakcie slalomów.

Osoby, które nie wiedzą jaką szerokość i twardość butów wybrać, powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne buty od renomowanych producentów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/damskie-cat-20.