Gluten to białko występujące w pszenicy i jej odmianach. Znajduje się zatem w pieczywie, wypiekach makaronach i wielu innych produktach spożywczych. Do żywności dodaje się go także, ponieważ jest dobrym nośnikiem aromatów. Znajdziemy więc go w większości żywności przetworzonej i wędlinach. Przez większość populacji ten składnik jest normalnie tolerowany, a jego spożywanie nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków. Inaczej sytuacja ma się u z osób z celiakią, alergią na gluten i nieceliakalną nietolerancja glutenu. W przypadku wszystkich tych przypadłości zaleca się całkowite wyeliminowanie Glutenu z diety. 

Dieta bezglutenowa – jakie produkty spożywać?

Szacuje się, że na celiaklię (spożycie glutenu prowadzi do wystąpienia różnorodnych objawów klinicznych) choruje około 1% populacji w europie, a około 6% jest uczulona lub nadwrażliwa na ten składnik pochodzący ze zbóż. Coraz więcej osób decyduje się na porzucenie Glutenu również z innych pobudek. Produkty zbożowe cieszą się ostatnimi czasy złą sławą i są uznawane za jednego z głównych winowajców otyłości. Dlatego wiele ludzi łączy zdrowe odżywianie z dietą bezglutenową. W połączeniu to bardzo duża grupa odbiorców dlatego internetowy sklep ze zdrową żywnością BioSklep24 dedykuje na swojej stronie specjalną kategorię, w której znajdziesz żywność bezglutenowa

Żywność bezglutenowa BIO – naturalne i zdrowe produkty

Gluten nie występuje w produktach naturalnie bezglutenowych oraz w żywności, z której został usunięty na drodze procesów technologicznych. Takie też produkty znajdziesz w naszej ofercie – wszystkie w pełni naturalne i ekologiczne. Nasz bio sklep stawia na żywność pochodzącą od zaufanych producentów i wytwarzaną zgodzie z naturą. Zachęcamy Cię do zapoznania się z zamiennikami, które smakują równie dobrze, a nie posiadają glutenu. Żyj zdrowo bez żadnych wyrzeczeń!