Kupno samochodu albo motocyklu oznacza konieczność jego ubezpieczenia. Najważniejszą polisą, do której zakupu prawnie zobowiązany jest każdy właściciel pojazdu mechanicznego, jest ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Przed czym zabezpiecza tego typu polisa? Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

OC – najważniejsze informacje

Ubezpieczeniem OC musi być objęty każdy zarejestrowany pojazd (nawet nieużywany od lat samochód stojący w garażu). Brak ważnej polisy oznacza nałożenie na właściciela wozu dotkliwej kary finansowej. Ubezpieczenie OC chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby zostać przez nas poszkodowane w kolizji. Przykładowo, jeśli zarysujesz samochód innego kierowcy podczas manewru, nie będziesz musiał płacić za szkodę z własnej kieszeni. Likwidacją szkody u pokrzywdzonego zajmie się ubezpieczyciel. Warto mieć świadomość, że zakres działania każdej polisy określa ustawa.

Ubezpieczenie OC zawierane jest na rok. Na jego cenę wpływa wiele czynników, między innymi marka i model pojazdu, rok jego produkcji, przebieg, a także dane kierowcy, przede wszystkim staż za kierownicą, wiek, miejsce zamieszkania. Najwięcej zapłacić muszą niedoświadczeni kierowcy niemający na swoim koncie zniżek za bezszkodową jazdę.

Ubezpieczenie w sieci? Dlaczego nie!

Aby kupić tanie ubezpieczenie, nie musisz wychodzić z domu. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w sieci, a dokładniej, na witrynie beesafe.pl. Na stronie czołowego ubezpieczyciela z grupy Compensa udostępniony jest prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz optymalną wysokość składki. Wszystkich formalności możesz dokonać on-line. 

ynk.com eb.com.pl yfine.pl