Może na początku nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale kolory oddziałują na naszą psychikę. To, jakimi kolorami się otaczamy, może mieć wpływ na nasze samopoczucie. W jakim kolorze powinna zostać urządzona otwarta kuchnia? Czy istnieją jakieś ograniczenia w tym wypadku?

Jasna, otwarta kuchnia

Jeżeli ktoś chciałby urządzić otwartą kuchnię w jasnych kolorach, to jak najbardziej może się na to zdecydować. Jasne odcienie kolorystyczne są jak najbardziej wskazane – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z małymi aneksami kuchennymi. Powiększają one pomieszczenie oraz pomagają je rozświetlić. Wśród jasnych odcieni do wyboru mamy uniwersalną biel, ale także kolor kremowy, ecru, czy też śmietankę. Nie można zapominać o pudrowym różowym, a także jasnych odcieniach szarości, które uważane są za jedną z najmodniejszych propozycji w ostatnich czasach.

Ciemne kolory do kuchni

Czy otwarta kuchnia jest dobrym miejscem do tego, aby zdecydować się na ciemne kolory? Oczywiście, że tak. Jest to jedna z najciekawszych propozycji, która co prawda budzić może wiele kontrowersji, ale odpowiednio zastosowana – pomoże stworzyć niezwykle klimatyczne pomieszczenie. W roli ciemnych kolorów można pomyśleć oczywiście o nieśmiertelnym brązie, który idealnie pasuje do kuchni urządzonych w stylu tradycyjnym. Nowoczesne wnętrza to piękna i elegancka czerń, która jest dobrą propozycją dla miłośników glamour. Granat, butelkowa zieleń, mocny niebieski, a nawet odcienie rdzawe – pomysłów jest naprawdę dużo. Warto z nich korzystać podczas urządzania kuchni.