Producenci parasoli ogrodowych przygotowując ofertę postawili na dużą różnorodność i indywidualne potrzeby konsumentów. Nic zatem dziwnego, że na rynku dostępnych jest tak wiele wariantów – kolorystycznych, motywów, a nawet kształtów. Jak znaleźć swój wymarzony parasol ogrodowy?

Parasol ogrodowy – rozmiar i forma

Jedne z podstawowych aspektów poddawanych rozwadze to rozmiar parasola, jego kształt, a także materiał, z jakiego został wykonany. Szeroką gamę produktów oferuje np. https://gardenspace.sk/zahradne-slnecniky, gdzie z całą pewnością każdy znajdzie wariant dopasowany do swoich preferencji.

Dobierając rozmiar parasola ogrodowego należy zastanowić się nad jego rozmiarem, aby nie był on zbyt duży lub zbyt mały, tylko idealny do potrzeb. Zbyt duży parasol będzie rozwiązaniem niepraktycznym, gdyż będzie zabierał zbyt dużą przestrzeń, bo będzi to zwyczajnie niepraktyczne. Do tego zbyt duży parasol na zbyt małej powierzchni będzie po prostu niepraktyczny, będzie go ciężko rozłożyć. Montaż i przenoszenie będą znacznie utrudnione. Z drugiej strony nie może on być też zbyt mały, bo w takiej sytuacji nie będzie spełniał swojej podstawowej funkcji, czyli nie ochroni skutecznie przed słońcem.

Parasol ogrodowy – wybierz odpowiedni kształt

Parasole ogrodowe dostępne są również w różnych kształtach. Klasyczne okrągłe, ale także kwadratowe oraz prostokątne, chociaż te ostatnie są raczej wariantem stacjonarnym, mocowanym na specjalnym stelażu – ramieniu, ułatwiającym manewrowanie i osłanianie od słońca.