Rośliny sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przyjazne i przytulne. Nie tylko to jednak jest ważne. Kwiaty bardzo dobrze wpływają na nasze samopoczucie oraz koncentrację. Ma to ogromne znaczenie w miejscu pracy, gdzie spędzamy tak wiele czasu. Jakie rośliny będą idealne do biura?

Tajemnicza elegancja

Storczyki zachwycają od lat. Nie ma się czemu dziwić. Są to kwiaty niezwykle eleganckie i jednocześnie tajemnicze.

Storczyki, jako epifity, mają bardzo specyficzne wymagania. W naturze rosną na drzewach, z których czerpią związki organiczne niezbędne do życia. Uprawa ich w warunkach domowych nie jest łatwa. Wymaga wiedzy oraz bardzo uważnego obserwowania rośliny, by dobrze dobrać niezbędną ilość wody.

Donice lechuza wyposażone w zintegrowany system nawadniania ułatwiają opiekę nad storczykiem. Dzięki automatycznemu nawadnianiu kwiaty będą otrzymywały odpowiednią ilość wody. Trzeba pamiętać, że przelane storczyki bardzo szybko pleśnieją. Wysuszone korzenie powodują opadanie kwiatów.

Wybierając donicę lechuza dla storczyka warto skoncentrować się na modelach wysokich i wąskich. Prosty, surowy design podkreśli naturalny urok rośliny.

Storczyki będą pięknie prezentowały się w gabinecie prezesa czy w sali konferencyjnej. Są to kwiaty, które podkreślą elegancki charakter kancelarii prawnej, rachunkowej czy biura dewelopera.

Małe wymagania

Wybierając rośliny do biura warto również zadbać o przestrzenie, które są ogólnodostępne. Hol, sala konferencyjna czy pomieszczenia socjalne również powinny być zielone i przyjazne.

Do takich pomieszczeń koniecznie trzeba wybierać kwiaty, które są wytrzymałe. Nawet, gdy pracownicy zapomną podlać je przez kilka dni, nic im się nie stanie. Warto również pamiętać o wykorzystaniu donic lechuza z systemem nawadniania, które zagwarantują odpowiednie nawilżenie gleby.

Zamiokulkas to jedna z najpopularniejszych roślin do hodowli w miejscach pracy. Są to kwiaty, które bardzo dobrze czują się gdy nie są za często podlewane. Do tego są bardzo efektowne, szybko rosną i stanowią elegancką ozdobę biur.

Zamiokulkas najlepiej prezentuje się w klasycznych, prostych donicach. Wysokie donice lechuza wyeksponują urodę rośliny. Białe donice warto wybrać do biura, które zaaranżowane jest w nowoczesnym stylu. Szare, imitujące naturalny kamień sprawdzą się w pomieszczeniach industrialnych.

Wybierając kwiaty do biura nie można zapomnieć o roślinach wiszących, które będą zdobiły ściany oraz regały z segregatorami. Idealny będzie bluszcz, starzec zwisający czy monstera monky. Donice lechuza z systemem nawadniania pozwolą ograniczyć do minimum konieczność opieki nad kwiatami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.