Taras przydomowy w czasie lata może być idealnym miejscem na lato – taka przestrzeń pozwoli na podejmowanie gości, stworzenie przestrzeni zabaw dla dzieci. Wiele osób zastanawia się, jak powinna wyglądać aranżacja tarasu – praktyczne rozwiązania sprawią, że taras stanie się idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu.

Aranżacja tarasu – praktyczne rozwiązania meblowe

To od zakupu mebli zaczyna się aranżacja tarasu – praktyczne rozwiązania, proponowane przez projektantów, z pewnością zaskoczą. Szeroki wybór mebli sprawi, że możliwe stanie się zaaranżowanie przestrzeni w stylu nowoczesnym, skandynawskim, loftowym czy rustykalnym. Wśród nowoczesnych mebli królują meble technorattanowe – w rozbudowanych kolekcjach znaleźć można sofy narożne, fotele, leżanki ogrodowe, stoły i stoliki. Meble technorattanowe łączą niebanalny styl i design z wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Jest to zasługą zastosowania wysokiej jakości materiałów, takich jak syntetyczna plecionka czy aluminium malowane proszkowo. Alternatywą dla tego typu mebli mogą być kolekcje rattanowe, wykonane z naturalnych pnączy.

Aranżacja tarasu – praktyczne rozwiązania w celu zacienienia tarasu

Parasol lub pergola to także aranżacja tarasu – praktyczne rozwiązania tego typu zagwarantują cień w nawet najbardziej upalne dni i ochronią przed promieniowaniem słonecznym. Nowoczesne parasole ogrodowe oparte są na aluminiowej osi, osadzonej na ruchomej stopie. Czasze wykonane są z tkanin technicznych pokrytych warstwa poliuretanu. Innym rozwiązaniem są pergole wznoszone modułowo z elementów aluminiowych. Ich dachy stworzone są z listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Dzięki nim to użytkownicy decydują o tym, jak wiele światła wpada pod taras.

shipsband.com atliteracki.com.pl live url