Przydomowy taras ogrodowy może spełniać wiele funkcji. Może być to miejsce do relaksu i odpoczynku, ale też strefa letniej jadalni, gdzie w czasie pięknej pogody podawać będziemy posiłki. Przydomowy taras to też miejsce spotkań w gronie rodziny i znajomych. Jakie meble i dodatki wybrać, by móc z tarasu korzystać jak najczęściej?

Meble dopasowane do indywidualnych potrzeb

Podstawą na tarasie są zawsze wygodne meble ogrodowe. Warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z ofertami projektantów i wybranie produktów, które najbardziej będą nam pasować. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się obecnie komplety technorattanowe – meble takie nie tylko świetnie wpisują się w obowiązujące trendy, ale też są trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe świetnie sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych, loftowych, minimalistycznych.

Inną propozycją są meble rattanowe, które są jednymi z najczęściej poszukiwanych. Dzisiaj meble rattanowe tworzone są z pnączy pochodzących z upraw o zrównoważonym rozwoju, co przekłada się na ochronę środowiska. Zarówno meble rattanowe, jak i technorattanowe, posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, dzięki którym podnoszenie mebli nie sprawia żadnego problemu. Meble technorattanowe i rattanowe znaleźć można na stronie internetowej gardenspace.sk.

Klasyczny parasol czy nowoczesna pergola?

Jak zacienić miejsce wypoczynkowe na tarasie? Jedną z najciekawszych propozycji jest pergola ogrodowa – to modułowa konstrukcja, która idealnie wyznacza strefę wypoczynkową. Dzięki dachowi wykonanemu z ruchomych lameli możliwe jest regulowanie ilości światła, które wpada pod pergolę. Alternatywą może być nowoczesny parasol ogrodowy, uzupełniony o liczne punkty regulacji. Czasza parasola skutecznie chroni zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem.