Szeroki wybór kolekcji meblowych sprawia, że możliwe jest zaaranżowanie domowej kuchni w sposób dowolny. Zmieniające się trendy zmuszają projektantów do dopasowywania kolekcji do potrzeb i oczekiwań kupujących. Jakie meble wybrać, by móc cieszyć się ich elegancją przez szereg lat? Z jakich materiałów tworzone są dzisiaj meble kuchenne?

Kuchnie klasyczne – elegancja i funkcjonalność w jednym!

Klasyczne kuchnie nawiązują do tradycyjnego wzornictwa i bogatego zdobienia. Dzisiaj takie kuchnie projektowane są z nowoczesnych materiałów, co dodatkowo podnosi ich wartość Klasyczne kuchnie składają się z szafek dolnych i górnych, ale też słupków, witryn czy elementów pod zabudowę. Te ostatnie pozwalają na utrzymanie spójnej estetyki. Meble o klasycznym wzornictwie przyciągają uwagę detalami. Ich fronty mogą być dekorowane głębokimi, podwójnymi frezami, jak również eleganckimi uchwytami. Nierzadko projektanci decydują się też na przeszklenia, które dekorowane są szprosami. Warto wybrać takie meble – kuchnie klasyczne są ponadczasowe, wspaniale sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach. Dostępne są one też w szerokiej gamie kolorów.

Czym wyróżnia się kuchnia nowoczesna?

Kuchnie nowoczesne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Ich ponadczasowy design sprawia, że mogą być one wykorzystane zarówno w kuchniach minimalistycznych, jak i skandynawskich. Kuchnie nowoczesne wyróżniają się gładkimi frontami – mogą zdobić je lśniące laminaty czy też lakiery. Wiele osób decyduje się na połączenie klasycznych kolorów frontów z frontami z dekorami, imitującymi naturalne drewno. Kolekcje nowoczesnych mebli kuchennych posiadają uchwyty w formie minimalistycznej lub też uchwyty w formie frezów. Meble takie uzupełnia się o nowoczesne akcesoria.