Codziennie na drogach dochodzi do setek kolizji i wypadków. Zdarzenia zagrażające zdrowiu i życiu uczestników ruchu wynikają z wielu czynników: złej pogody, nadmiernej prędkości, nieprzestrzegania przepisów, brawury, jazdy pod wpływem alkoholu. Nierzadko przyczyną stłuczki jest nieprzestrzeganie znaków. Pionowe i poziome znaki drogowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Aby każdy znak był dobrze widoczny i czytelny, musi zostać odpowiednio ustabilizowany. W jaki sposób? Sprawdź!

Pewne rozwiązania: podstawy pod znaki drogowe

Jeszcze do niedawna znaki drogowe i inne oznaczenia pionowe obciążane były cementowymi blokami, felgami albo workami z piaskiem. Dzisiaj firmy zarządzające drogami i przeprowadzające remonty rezygnują z prowizorycznych metod na rzecz sprawdzonych, pewnych rozwiązań. Do unieruchomienia znaków służą specjalne bazy. Ciężkie, przylegające do podłoża podstawy o uniwersalnej konstrukcji nie zmieniają swojego położenia, zapobiegają przekręcaniu się i przewracaniu znaków. Produkowane są z materiałów, które nie niszczeją pod wpływem czynników zewnętrznych.

Podstawy pod znaki drogowe znajdują szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi do:

  • wygradzania wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu;
  • wyznaczania toru jazdy pojazdów;
  • oznaczania miejsca prac remontowych na drogach;
  • wydzielania pobocza;
  • wygradzania placów budowy;
  • zabezpieczania przestrzeni eventowych przy pomocy ogrodzeń ażurowych;
  • podtrzymywania wielkogabarytowego oznakowania tablic informacyjnych i ogrodzeń tymczasowych.

Rozwiązania przyjazne planecie

Okazuje się, że podstawy pod znaki drogowe mogą być przyjazne środowisku naturalnemu. Na stronie nicrobase.pldostępne są solidne podstawy wykonane z materiału odzyskanego w procesie recyklingu. Producent oferuje dwa rodzaje podstaw: mniejsze o wadze 20 kg oraz większe ważące 30 kg. W każdej bazie znajdują się uniwersalne otwory montażowe pasujące do konstrukcji większości znaków poziomych. Co ważne, podstawy o modułowej konstrukcji można rozbudowywać, tworząc z nich stabilne platformy przystosowane do ciężkich, dużych tablic i znaków. Podstawy można umieszczać również jedna na drugiej, co znacząco ułatwia ich transport i przechowywanie.

 

live url