Chcesz umeblować swój salon i zastanawiasz się, jaki stolik kawowy będzie do niego pasował idealnie? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru i zapewnij sobie mebel, który doskonale wpasuje się do specyfiki Twojego wnętrza. 

Jaką rolę pełni stolik kawowy w salonie?

Salon jest zazwyczaj najbardziej użytkowym pomieszczeniem w całym domu. Służy do odpoczynku po pracy i szkole, a także stanowi miejsce, w którym wszyscy domownicy mogą spędzać wspólnie czas. Bardzo ważnym meblem w takiej przestrzeni jest stolik kawowy. Okazuje się on być pomocny w trakcie przyjmowania gości na kawę, ponieważ służy do odkładania różnych ważnych przedmiotów podręcznych. Mebel świetnie sprawdza się również jako przestrzeń do przechowywania elementów, które warto mieć pod ręką. Dzięki temu nie trzeba po nie wstawać za każdym razem, gdy odpoczywa się w salonie. Stolik kawowy pozwala również na zagospodarowanie przestrzeni, pełniąc formę dekoracji. Odpowiednio dopasowany do całego wnętrza design mebla, potrafi doskonale urozmaicić całą aranżację, wprowadzając do niej ciekawy charakter. Na rynku można znaleźć bardzo dużą ofertę stolików kawowych. Ciekawe modele oferuje sklep internetowy Sinesti, który umożliwia wybór wyposażenia dostosowanego do konkretnego stylu, jaki panuje w danym salonie. 

Wybór stolika kawowego – co warto uwzględnić? 

Wybór stolika kawowego nie należy do najprostszych zadań. Jest to na tyle ważny element wyposażenia w salonie, że jego ostateczny design ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób prezentuje się cała przestrzeń. Dobrze dopasowany mebel sprawia, że tak ważne pomieszczenie zyskuje atrakcyjny wygląd, nie powodując wrażenia chaosu i przepychu. Aby mieć pewność, że tak będzie, w trakcie wyboru stolika kawowego należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, mających niemały wpływ na to, jak prezentuje się mebel w salonie.

Kształt

Duże znaczenie w trakcie doboru stolika kawowego do salonu ma kształt mebla. Powinien on być dostosowany do ułożenia wyposażenia we wnętrzu. Warto zadbać o to, by stolik pełnił spójną całość z sofą lub kanapą, a także innymi meblami, jakie będą umieszczone w pomieszczeniu. Wśród najczęściej wybieranych stolików wyróżnia się:

 

 

Ostateczną decyzję należy podjąć, opierając się na stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, funkcjonowaniu domowników, dostępnym metrażu, a także ogólnych preferencjach przyszłych właścicieli.

Design stolika kawowego 

Na to czy stolik kawowy będzie prezentował się we wnętrzu estetycznie, wpływ ma przede wszystkim jego design. Niezwykle ważne jest dostosowanie koloru mebla do barw, jakie panują w salonie. Istotne są również dodatkowe zdobienia. Należy pamiętać, że ogólny wygląd stolika kawowego powinien pasować do stylu, w jakim urządzone jest całe pomieszczenie. Przykładowo, w salonie nowoczesnym czy urządzonym w stylu japandi lepiej sprawdzą się stoliki minimalistyczne. Wnętrze rustykalne lub industrialne znacznie lepiej ozdobią meble z dodatkowymi zdobieniami. 

Funkcjonalność 

W tak często użytkowanym wnętrzu, jakim jest salon, należy zadbać o możliwie największą funkcjonalność. Najlepiej wybierać meble, które nie tylko charakteryzują się pięknym designem, ale również te, które są wyjątkowo praktyczne. Wybierając stolik kawowy, dobrze znaleźć taki, który jest lekki. Dzięki temu możliwe będzie przemieszczanie go w zależności od potrzeb domowników. Warto również zadbać o dodatkowe półki pod blatem. Odkładanie różnych przedmiotów dalej będzie możliwe, jednak zachowa się porządek i estetyczny wygląd mebla. Tego rodzaju praktyczne stoliki kawowe to idealna opcja dla osób, ceniących sobie nie tylko ładny wygląd pomieszczeń, ale również wygodne użytkowanie wyposażenia. 

 

Zadbanie o takie kwestie jak kształt stolika, design oraz dodatkowe funkcje sprawia, że mebel ten staje się idealnym dopełnieniem salonu. Warto również pamiętać o odpowiedniej wielkości mebla. Idealne dopasowanie do rozmiarów wnętrza oraz ilości dostępnego miejsca potrafi nie tylko ułatwić korzystanie ze stolika kawowego, ale również sprawia, że prezentuje się on spójnie z całą aranżacją.