Nowoczesne meble z technorattanu na taras to jedna z najchętniej wybieranych dzisiaj opcji, kiedy mowa o aranżowaniu przydomowej przestrzeni. Meble takie są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim: wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Jaki komplet mebli wybrać, aby dopasować go do posiadanej przestrzeni?

Nowoczesne meble z technorattanu na taras

Najczęściej wykorzystywanym sposobem na aranżację tarasu jest styl nowoczesny. Dzisiaj odznacza go minimalizm, wysoka funkcjonalność, dopasowanie do potrzeb. Nowoczesne meble technorattanowe zaskoczą nas wyglądem oraz wysoką trwałością – producenci zaproponowali wysokiej jakości materiały, które świetnie sprawdzają się podczas polskiej wiosny czy lata. Meble z technorattanu na taras to także idealne rozwiązanie, kiedy szukamy lekkich mebli – dzięki oparciu konstrukcji o aluminiowe stelaże malowane proszkowo możemy mieć pewność, że podnoszenie czy przenoszenie mebli tego typu nie sprawi nam problemów. 

Jakie meble z technorattanu na taras znajdziemy w oferowanych kolekcjach? Są to przede wszystkim komplety wypoczynkowe, w skład których wchodzą sofy narożne, stoliki kawowe, wygodne fotele. Projektanci proponują nam również mniejsze komplety kawowe na tarasy czy balkony – w ich skład wchodzą wygodne fotele oraz wysokie stoliki kawowe. Meble technorattanowa możemy uzupełnić o ciepłe pledy i wygodne poduszki. 

Meble z technorattanu na taras – jak są konstruowane?

Budowa mebli technorattanowych opiera się na konstrukcjach aluminiowych – tworzywo to malowane jest proszkowo, przez co zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci i korozji. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa. Jej nieporowata struktura nie wchłania brudu, wilgoci, czyszczenie takiej powierzchni nie sprawi żadnego problemu.