Jesienne zakupy z myślą o dzieciach wcale nie są takie proste. Chociaż odzież dziecięca dostępna jest nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też w internecie, tak naprawdę sporo trzeba przemyśleć, aby dokonać dobrych decyzji. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które chcą odświeżyć garderobę swoich maluchów. Co wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Odzież dziecięca na jesień

Rzeczy na jesień powinny zapewniać maksimum swobody, komfortu, ciepła, bo przecież jesień bywa różna. Niektóre dni bywają wyjątkowo chłodne, deszczowe i wietrzne, to właśnie wtedy przydają się takie ubrania. Dla swojego malucha warto kupić między innymi odzież termiczną, która będzie idealna do założenia pod ubrania, dzięki czemu dziecku będzie cieplej. Taka odzież termiczna jest jak znalazł dla maluchów aktywnych, z którymi często wychodzi się na dwór, do lasu i parku.

Warto zwrócić uwagę na odzież wierzchnią, którą wybiera się dla swojego malucha. Dziecku z reguły potrzebna jest nie tylko cieplejsza kurtka, ale też coś przeciwdeszczowego. Obecnie można znaleźć na przykład ładne modele kurtek przeciwdeszczowych, które dodatkowo posiadają ocieplaną podszewkę. To idealny miks, dzięki któremu nawet w deszczowe dni dziecku będzie i sucho, i ciepło.

Ciepłe sweterki i bluzy

Jesienią coraz częściej sięga się po prostu po swetry i bluzy, a zwykłe bawełniane koszulki z krótkim i długim rękawem chowane są gdzieś na dno szafy. Wybierając dla swojego dziecka ciepłą odzież z długim rękawem, warto zwrócić uwagę na to, z jakich stworzona jest tkanin. Najlepszą opcją jest bawełna, wełna, kaszmir oraz połączenie tych tkanin.

Niestety przystępna cenowo odzież dziecięca najczęściej wyprodukowana jest z innych materiałów. Mowa tutaj na przykład o poliestrze lub akrylu. Te sztuczne tkaniny nie dają ciepła, jednocześnie maluch mocno się w nich poci, szczególnie wtedy, gdy aktywnie spędza czas. Warto o tym pamiętać, kupować odzież, w której ciało dziecka może naturalnie oddychać.

Obuwie i akcesoria

Dobre buty na jesień to podstawa. Przydadzą się kalosze, można kupić ocieplane, które sprawdzą się też podczas pierwszych przymrozków oraz gdy zacznie padać śnieg z deszczem. Poza tym wygodne trzewiki, w których dziecko może swobodnie biegać i być aktywne.

Trudno wyobrazić sobie jesień bez akcesoriów, na przykład czapki, szalika, a także rękawiczek. Chociaż wrzesień czy początek października są często ciepłe, to już druga połowa października oraz listopad to miesiące chłodne. Wtedy takie rzeczy są jak znalazł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież dziecięca.