Pergolę z całą pewnością zna każdy, choć nie każdy ma świadomość, że to co znajduje się w ogrodzie nosi taką właśnie nazwę. Jeśli planujesz właśnie aranżację ogrodu, to warto rozważyć montaż pergoli, która świetnie podeprze rośliny, a nam może zapewnić odrobinę cienia.

W jakim celu montuje się pergole?

Najczęściej pergola wybierana jest przez osoby po to, aby zapewnić roślinom odpowiednie podparcie. Jest to świetne rozwiązanie dla winogrona, bluszczu czy też wybranych gatunków kwiatów. Prawda, że róże nad wejściem do ogrodu lub okalające taras wyglądają rewelacyjnie?

Ale dobrze przygotowana i znajdująca się w strategicznym miejscu pergola może też zapewnić wytchnienie od słońca w upalny dzień.

Pergole ogrodowe możliwości

Pergole dostępne są w różnych wariantach. Mogą to być niewielkich tak naprawdę rozmiarów, wąskie, a także całkiem spore, które mogą tworzyć specjalne, wyglądające bardzo klimatycznie tunele, bo pergola to dwa rzędy słupków, które połączone są kratownicą – zarówno słupki sąsiadujące ze sobą, jak i te leżące naprzeciw siebie. Taka konstrukcja sprawia, że rośliny mogą łatwo piąć się do góry, a następnie tworzyć wyjątkowe i naturalne zadaszenie.

Wykonane z drewna lub metalowe konstrukcje, które kupić możesz tutaj gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok, mogą stanowić naprawdę ciekawą propozycję w aranżacji ogrodu. Świetnym rozwiązaniem są pergole, które połączone są z ławką, na której można usiąść i cieszyć się pięknem przyrody we własnym ogrodzie. Wybierając wariant pergoli należy pamiętać, że drewno musi zostać właściwie zaimpregnowane i zabezpieczone, aby jak najdłużej pozostawało w doskonałej kondycji.