Salon jest to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Jemy posiłki, zapraszamy gości, wyprawiamy przyjęcia urodzinowe. O ile w ciągu dnia oświetlenie nie jest używane, tak o zmroku zapalamy światło, aby rozświetlić dane pomieszczenie. Niegdyś popularne były żyrandole, które znajdowały się w niemal każdym domu. Z czasem powstały nowoczesne źródła światła, bardziej designerskie, które wypierały z naszym domów żyrandole. W zależności od stylu w jakim urządzamy nasze cztery kąty, wybór oświetlenia będzie się różnił. No właśnie – plafon czy żyrandol?

Plafony ze szkła – lampy sufitowe o niepowtarzalnym designie

Salon oświetlony plafonem przejmie tym samym rolę klasycznego żyrandola. Jest on umieszczany w pomieszczeniach minimalistycznych. Głównym ich celem jest optyczne powiększenie przestrzeni. Plafony ze szkła nie są tak widoczne jak żyrandole i nie przykuwają znacząco uwagi. Mają za zadanie być głównym źródłem światła w małym salonie. Sufitowa lampa robi olśniewające wrażenie w pomieszczeniach z obniżonym sufitem. Jest to sposób na wzbogacenie aranżacji. Występują w formie plafonów podtynkowych, natynkowych, plafonierów i takich ze szklaną obwódką. 

Żyrandole welurowe wracają do mody

Niegdyś żyrandole welurowe były bardzo popularne. Kojarzyły się z luksusem i spotkać je można było w bogatych i luksusowych mieszkaniach. Obecnie wracają do łask. Modele żyrandoli welurowych pięknie prezentują się we wnętrzach i łączą klasykę z nowoczesnym podejściem do designu. Mogą one być ciekawą aranżacją salonu, jak i sypialni. Ten materiał pozwala dopasować oświetlenie do stylu wnętrza. Welur jest wytrzymałą tkaniną, odporny na rozrywanie i rozciąganie. Dzięki temu może nam służyć przez wiele lat. 

Zaletą lamp wiszących stworzonych z weluru jest możliwość doboru innych dodatków w tym samym kolorze, np. poduszek na kanapę, aksamitne zasłony lub dekoracyjne narzuty. Wiele propozycji znajdziesz w sklepie ePlafoniera.pl – https://eplafoniera.pl/collections/zyrandole-welurowe