Szukając idealnych sztućców szybko zorientujemy się, że na polskim rynku znajdziemy nieskończoną ilość kompletów o różnorodnych zdobieniach i składających się z różnych elementów. Zanim podejmiemy decyzję warto z bliska przyjrzeć się wybranym opcjom i wybrać zestaw sztućców idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Co dzisiaj zaproponują nam topowi producenci? Jakie parametry powinny być dla nas najważniejsze?

Elegancki zestaw sztućców na naszym stole

Każdy posiłek powinien być odpowiednio celebrowany – poza doskonałym jedzeniem warto, aby na stole znalazły się również sztućce wysokiej klasy. Decydując się na zestaw sztućców przede wszystkim zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania – producenci zaproponują nam komplety składające się z 24, 48 lub 68 elementów. Nowoczesne sztućce tworzone są dzisiaj ze stali nierdzewnej 18/10 – materiał ten jest wysoce odporny na zarysowania, jak również na korozję – nie musimy obawiać się czyszczenia sztućców w domowych zmywarkach. Uwagę zwracają również detale: sztućce są doskonale profilowane, przez co ułatwiają spożywanie jedzenia, nie wyślizgują się.

Klasyczne komplety sztućców to nie wszystko, co proponują nam producenci i projektanci. Poza tradycyjnymi zestawami w sklepach znajdziemy również komplety dedykowane najmłodszym! Są to noże, widelce i łyżki o nieco mniejszych wymiarach, aby doskonale leżały w dziecięcych dłoniach. Innymi propozycjami są komplety widelczyków do ciast lub łyżeczek do herbaty. 

Zestaw sztućców – jak jest zdobiony?

Nie ma wątpliwości, że największą uwagę kupujących przyciągają zdobienia. Wśród najchętniej kupowanych kompletów wymienia się dzisiaj te inspirowane minimalizmem, jak również stylem skandynawskim. Wiele osób poszukuje też klasycznych motywów, takich jak ornamenty czy motywy florystyczne.