Jeździectwo to coraz popularniejsza dyscyplina sportowa w Polsce. jej popularyzacja wynika nie tylko z chęci aktywnego spędzania czasu, ale też z szansy obcowania z wyjątkowymi zwierzętami. Przygotowując się do pierwszych godzin nauki jazdy, warto zadbać o własne bezpieczeństwo i komfort – konieczny okaże się toczek do jazdy konnej! Jak kupić odpowiedni model?

Idealny toczek do jazdy konnej

Toczek do jazdy konnej, czyli kask jeździecki, to element, który nie tylko pozwala czuć się pewniej w siodle – realnie chroni on głowę podczas potencjalnych upadków. Nowoczesne kaski tworzone są z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, zabezpieczonych przed ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi. Kaski mogą być dodatkowo wypełniane gąbkami, aby podnosić komfort podczas długiej jazdy. Toczek do jazdy konnej dostępny jest w różnych rozmiarach – aby dobrać odpowiedni rozmiar, warto przymierzyć kilka modeli. Warto również pamiętać, że kaski różnych producentów mogą być inaczej profilowane. Pamiętajmy też, że kaski dzielone są na te dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Toczek do jazdy konnej posiada regulowane paski – dzięki nim możliwe jest stabilne zapięcie kasku pod szyją. Niezapięty kask nie chroni głowy! Atutem kasków są również niewielkie daszki, które chronią oczy przed silnym słońcem. Toczek do jazdy konnej powinien stabilnie leżeć na głowie, nie powinien uwierać!

Toczek do jazdy konnej i bryczesy

Chcąc zachować wysoki komfort podczas jazdy konnej niezbędny jest zarówno toczek do jazdy konnej, jak i odpowiednie spodnie. Bryczesy jeździeckie to specjalistyczne spodnie, szyte z myślą o wygodzie jeźdźca. Bryczesy tworzone są z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia, dodatkowo uzupełnia się je o lej, który zwiększa przyczepność do siodła.

 

https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ zobacz wiecej https://bezpiecznapodroz.org/2024/03/03/ubezpieczenie-samochodu-w-podrozy-zagranicznej-co-musisz-wiedziec/