Codzienne przygotowywanie posiłków może okazać się wyzwaniem, nawet dla miłośników gotowania. Chcąc zapewnić sobie i bliskim wysokiej jakości dania i smaczne posiłki, warto czasami sięgnąć po klasyczne przepisy i dania i odkryć je na nowo. Poniżej przedstawiamy dwie propozycje, które z pewnością warto wykorzystać w domowej kuchni.

Klasyka na stole – sałatka jarzynowa

Niemal na każdym polskim stole, chociaż raz, gościła klasyczna sałatka jarzynowa. W jej składzie znajdują się ziemniaki gotowane, gotowana marchew i seler, gotowane jajka, groszek i kukurydza. Większość gospodyń ma swoje sposoby na to, aby taką sałatkę przygotować. Warto wiedzieć, że również poza granicami naszego kraju danie to jest znane. Również Niemcy wiedzą, czym jest sałatka ziemniaczana – kartoffelsalat po bawarsku to ciekawa wariacja  na temat tego dania. W podanym przepisie do sałatki dodawana jest musztarda oraz ocet jabłkowy – to jedna nie wszystkie zaskoczenia. W sałatce takiej znajduje się również… boczek. Z pewnością tak przygotowana sałatka zaskoczy gości przy stole i pozwoli zapoznać się z nowymi, niebanalnymi daniami.

A może makaron?

Makarony pozwalają na szybkie przygotowanie aromatycznych i smacznych dań, które z pewnością zaspokoją apetyt i pozwolą cieszyć się wyjątkowymi aromatami. Najprostszym sposobem na szybkie i pożywne dania z makaronem to oczywiście spaghetti w sosie pomidorowym. Danie takie może być urozmaicane na wiele sposobów: poprzez dodanie świeżego szpinaku, ale też stworzenie delikatnego sosu na bazie słodkiej śmietanki. Aby danie z makaronu zachwycało, przede wszystkim warto zastanowić się, w jaki sposób makaron przygotowujemy. Profesjonaliści sugerują, że makaron powinien być ugotowany w sposób al dente, czyli na półtwardo.