Wiele dziedzin rzemiosła wiąże się z minimalistycznymi dodatkami, które poprawiają efekt wizualny całej pracy. Dodatkowo niewielkie aplikacje dodają tak zwanego ,,smaczku” do całej pracy. Często również świadczą o oryginalności projektu bądź o tym kto tak naprawdę jest jego autorem. W przypadku skórzanych wyrobów bardzo ciekawym wyborem są piny mozaikowe. Można je skojarzyć z aplikacją niewielkich okrągłych elementów na dolną rękojeść ostrza od noży. Jednak mogą być również ochoczo wykorzystywane w kaletnictwie!

 

Piny mozaikowe – rodzaje i charakterystyka

 

Personalizowane dodatki jeszcze bardziej podnoszą finalny wygląd danej pracy. Często w przypadku kaletniczych wyrobów klienci chcą otrzymać portfele czy saszetki oryginalne, których nie da się zdobyć w innym miejscu. Oznacza to, że w swoim życiu stawiają w dużej mierze na oryginalność. Dla takich osób piny mozaikowe mogą być strzałem w dziesiątkę! Craftpoint jest sklepem, w którym można znaleźć najróżniejsze piny mozaikowe, które wpadną w gusta różnorodnych osób.

Piny mozaikowe nie są jednak jednolitą grupą akcesoriów i dodatków. Mogą różnić się wykończeniem, wyglądem ale i materiałem, z którego są zbudowane. Bardzo częstym wyborem są trwałe piny mosiężne wykonane jak sama nazwa wskazuje z mosiądzu. Są one bardzo trwałe i nawiązują do klasycznych, starodawnych rozwiązań typu vintage. Posiadają ciekawy wygląd i oczywiście złoty kolor bardzo przykuwający uwagę. Kolejnym dodatkiem są piny węglowe świetnie dogadujące się z drewnianym otoczeniem. Wybiera je spora ilość knifemaker’ów jako dodatek do drewnianych rączek swoich noży. Kolejne mogą być piny miedziane z pozoru przypominające piny mosiężne – są jednak od nich zdecydowanie mniej trwałe. W wyniku tego nadadzą się do podstawowych projektów, które nie będą podatne na uszkodzenia. Ostatnią kategorią są piny metalowe, które mogą być wykonane tak naprawdę z różnych materiałów. Mimo wszystko najczęściej wybiera się do tego aluminium.

Podsumowanie

 

Piny mozaikowe są dostępne na różnorodnych stronach internetowych. Jeżeli jednak chce postawić się na jakość takich produktów warto jest zdecydować się na znane sklepy z dobrą marką. W Craftpoint znajduje się szeroki wybór pinów mozaikowych różniących się materiałem, z którego są wykonane, ale także wzorami. Szeroki wybór wzorów gwarantuje możliwość odpowiedniego dopasowania pinów do swoich prac. Dzięki temu wszystko będzie miało spójną i harmonijną konstrukcję, która będzie cieszyć oko wszystkich swoich odbiorców.

Zobacz: http://craft-point.com/k/knifemaking/piny-obrazkowe-przelotki/