Szukając sposobów na unowocześnienie naszej kuchni zazwyczaj skupiamy się na remoncie pomieszczenia i wyborze mebli odpowiadających aktualnym trendom. Warto jednak pamiętać, że to nie wystrój kuchni wpływa na jakość posiłków, a wykorzystywane urządzenia w jej wnętrzu, w tym: przede wszystkim garnki. Jakie garnki wybrać, aby codzienne gotowanie było przyjemnością? Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj producenci?

Nowoczesne garnki stalowe

Wśród najchętniej kupowanych garnków wymienia się dzisiaj przede wszystkim garnki stalowe 18/10 – stal nierdzewna jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. Garnki stalowe sprzedawane są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów – takie rozróżnienie sprawia, że bez trudu znajdziemy kolekcję dopasowaną do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na design proponowanych garnków – są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Garnki proponowane przez najlepszych producentów posiadają w swoich dnach specjalne dyski – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowywanie potraw. Garnki posiadają szereg dodatków, które przyczyniają się do wygodniejszego gotowania – są nimi lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. 

Noże w naszych kuchniach

Szukając nowoczesnych noży przede wszystkim zwracajmy uwagę na ich ostrza – w przypadku innowacyjnych produktów ostrza tworzone są ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu czy wanadu. Dodatek tych pierwiastków sprawia, że ostrze staje się w niewielkim stopniu elastyczne, ale co najważniejsze: odporne na korozję czy kruszenie. Noże posiadają również profilowane rękojeści wykonane najczęściej z tworzyw syntetycznych antypoślizgowych lub z drewna.