Praca w Niemczech to coś, co znajduje się w zasięgu ręki wielu osób. Mowa tutaj o Polakach, którzy w ten sposób mają szansę na załatwienie sobie dobrze płatnej pracy. Zatrudnienie w Niemczech daje możliwość uzyskania Kindergeld. Czym jest owy zasiłek i komu on przysługuje?

Wniosek o Kindergeld

Jest to zasiłek rodzinny, o który można postarać się nawet do pół roku wcześniej. Przed zmianami, czyli do 31.12.2017 o zasiłek można było starać się nawet do czterech lat wstecz. Okres ten został jednak skrócony. Dlatego też im wcześniej taki wniosek zostanie złożony, tym lepiej. W szczególności, że rodzinny zasiłek na terenie Niemczech NIE jest uzależniony od dochodu – w przeciwieństwie do Polski. Kwestią decydującą jest tylko to, ile kto ma dzieci. Im jest ich więcej, tym zasiłek rośnie. Na pierwsze i drugie dziecko otrzymuje się po 219 euro (od głowy), na trzecie dziecko – 220 euro, a na każde kolejne – 250 euro. Całkiem spora ilość pieniędzy. 

Zasiłek dla wszystkich rodzin

Warunkiem otrzymania takiego zasiłku rodzinnego, jest praca legalna na terenie Niemczech, jak również odprowadzanie tam składek socjalnych. Co więcej, same dzieci nie muszą mieszkać na terenie kraju niemieckiego. Dlatego też tak wielu Polaków, chętnie wnioskuje o Kindergeld. Oni sami pracują na terenie Niemiec, a ich rodziny pozostają w Polsce. Bardzo często wykorzystywana praktyka, która pozwala na to, aby cieszyć się całkiem sporą ilością pieniędzy. Warunkiem bezwzględnym pozyskania takiego zasiłku dla rodziny, jest posiadanie statusu nieograniczonego płatnika podatku niemieckiego.

 

https://www.planowaniewesela.pl/artykuly/podroz-poslubna-samochodem-po-europie-o-czym-pamietac zobacz kst.org