Wybór pierścionka zaręczynowego jest dla mężczyzny nie lada wyzwaniem. Wsuwany na serdeczny palec pierścionek ma towarzyszyć wybrance przez całe życie, przypominając o podniosłym momencie, w którym dwoje ludzi decyduje się spędzić ze sobą całe życie. Z myślą  o mężczyznach planujących wyznać partnerce swoje uczucia i zadeklarować miłość do grobowej deski, przygotowaliśmy krótką listę najmodniejszych modeli pierścionków zaręczynowych.

Pear ring

Ciekawą alternatywą dla pierścionka z diamentem o klasycznym, okrągłym szlifie jest model pear ring, czyli pierścionek z kamieniem w kształcie łezki. Niezwykle stylowe, efektowne pierścionki znane są już od wieków, jednak w ostatnich sezonach ich pozycja na jubilerskim rynku znacząco się umocniła. W dobrych sklepach jubilerskich, na przykład w wirtualnym salonie savicki.pl, znajdziesz szeroki wybór modeli z różnorodnymi kamieniami o szlifie w kształcie łezki/gruszki. Możesz postawić na ponadczasową klasykę, czyli biały diament, lub bardziej ekstrawagancki szafir albo rubin.

Halo ring

Twoja wybranka uwielbia błyskotki? W takim razie będzie oczarowana, kiedy podczas oświadczyn wręczysz jej halo ring – pierścionek składający się z głównego, dużego kamienia otoczonego mniejszymi diamentami. Nazwa pierścionków oznacza aureolę. Halo rings są niezwykle okazałe i eleganckie. Mocny akcent w postaci bogato zdobionego pierścionka trudno przeoczyć!

Pierścionki z kolorowymi kamieniami

Pierścionek zaręczynowy z dużym szafirem albo cytrynem? Dlaczego nie! Coraz pokaźniejsza grupa panów zrywa z tradycją i wybiera dla swoich partnerek biżuterię z kamieniami w wyrazistych kolorach. Wśród najmodniejszych kamieni wykorzystywanych do produkcji pierścionków zaręczynowych wymienić możemy szmaragd, szafir, rubin oraz zyskujący na popularności tanzanit.