Kask jeździecki nie może być zbyt luźny. Do tego nie może być zbyt ciasny, ponieważ może powodować u użytkowniczek dyskomfort. Co jeszcze trzeba wiedzieć na ten temat? Pytanie, które na pewno będzie się wielokrotnie przewijać u osób, które chcą rozpocząć jazdę konną.

Dobry rozmiar kasku na głowę do jazdy konnej

Zanim ktokolwiek ruszy na zakupy, powinien zmierzyć obwód swojej głowy. W jaki sposób? Wystarczy tylko, że weźmie się miarkę krawiecką a potem zmierzyć obwód głowy nad uchem. Nigdy nie można tego robić pod uchem. Do uzyskanego wyniku należy dodać 1 cm. Będzie to wymiar, który należy wziąć pod uwagę, kupując kask jeździecki. Uwaga! Zawsze należy wziąć pod uwagę informacje, jakie podaje producent, ponieważ każdy z nich ma inną skalę. Pomiędzy poszczególnymi rozmiarami u producentów występują minimalne różnice. Trzeba je jednak uwzględnić, jeżeli ktoś chce być pewnym tego, że na swojej głowie ma prawidłowy, dopasowany kask.

Lekki kask jeździecki

Na szczęście, od niedawna mamy do czynienia z coraz bardziej lekkimi kaskami do jazdy konnej. Do swego czasu dostępne były nieco cięższe kaski, których użytkowanie nie sprawiało nikomu żadnej satysfakcji. Co to za przyjemność jazdy konnej, jeżeli ma się na głowie ciężki ochraniacz. Na szczęście, wszystko się zmieniło, a kaski jeździeckie wykonywane są z lekkiego materiału, który na dodatek jest specjalnie wzmocniony. Do tego posiadają one 4-punktowe pasy, więc w lepszy sposób można je wyregulować i dopasować do potrzeb jeźdźca.