Funkcjonalny kominek tarasowy gazowy to gadżet, który coraz częściej pojawia się w polskich ogrodach. Funkcjonalne urządzenie wpłynie nie tylko na estetykę otoczenia, ale też na komfort wypoczynku domowników i gości. Co warto wiedzieć o tego typu urządzeniach? Czy sprawdzą się one w konkretnych aranżacjach?

Kominek tarasowy gazowy w przydomowej jadalni

Stworzenie wygodnej, przydomowej jadalni nie jest trudne – pomogą stoły ogrodowe oraz dopasowane do potrzeb fotele lub krzesła. Uzupełnieniem takiej przestrzeni powinno być zadaszenie lub parasol ogrodowy. W czasie późnego lata czy wczesnej jesieni blisko miejsca biesiadowania powinniśmy ustawić kominek tarasowy gazowy lub promiennik. Urządzenia takie bez wątpienia kojarzymy z restauracji i kawiarni. Dzisiaj mogą być one wyposażeniem przydomowych ogrodów i tarasów.

Kominek tarasowy gazowy zaprojektowany jest z dbałością o najmniejsze detale. Paleniska ogrodowe posiadają obudowę z kamienia wulkanicznego, uwagę zwracają również ceramiczne polana drewna. Kominek odznacza się elegancją, doskonale wpisuje się w najnowsze trendy, może być wykorzystany w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych czy loftowych. Największą zaleta kominków i promienników jest generowanie ciepła – kominki znacząco podniosą komfort wypoczynku w czasie jesiennego popołudnia.

Jak działa kominek tarasowy gazowy?

Nowoczesne kominki tarasowe oraz promienniki są zasilane gazem. Butla z gazem ukryta jest wewnątrz urządzenia, dzięki czemu nie wpływa ona na odbiór estetyczny przestrzeni. Kominki i promienniki wyposażone są w pokrętła regulacji, przez co możliwe jest regulowanie wysokości płomienia. Urządzenia takie jak kominki i promienniki posiadają również automatyczne wyłączniki dla większego bezpieczeństwa użytkowania.