Coraz poważniej podchodzimy do urządzania swojego domu, dbając nie tylko o dobranie właściwych dodatków, ale również o wybór odpowiednich okien. Jakie drzwi tarasowe powinno się wybrać do domu? Do wyboru mamy kilka rodzai takich okien z wielkim przeszkleniem.

Wejście na taras rozwieralno-uchylne

Drzwi tarasowe rozwieralno-uchylne to najbardziej znany model, który stosowany jest w wielu domach. Nawet w tych miejscach, gdzie mamy do czynienia z budynkami w stylu nowoczesnym. Okna otwierają się do wnętrza. I tu trzeba od razu dodać, że jest to minus takich okien, ponieważ ograniczają one możliwości aranżacyjne. Chociaż, z drugiej strony, jeżeli ktoś wszystko odpowiednio zaplanuje, to nie będzie miał problemu z otwieraniem takich okien. Wyposażone są one najczęściej w wysoki próg. Warto jednak dodać, że są już dostępne modele, gdzie ten próg jest obniżony.

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne

Ich szerokość może maksymalnie wynosić do 3m. Jeżeli chodzi o popularność, to znajdują się one na drugim miejscu – zaraz po rozwieralno-uchylnych. Wiele osób chwali je za to, że można je otwierać z niezwykłą łatwością – czym przebijają model rozwieralno-uchylny. Od pewnego czasu można zauważyć, że wielu producentów okien dodaje od siebie pewne ułatwienie w postaci automatu, który ma wpływ na jeszcze lepszą jakość otwierania takich okien. Ich cena jest nieco większa, niż modelu wyżej wspomnianego. Warto przeanalizować te modele oraz inne, jakie są dostępne na rynku, jeżeli chodzi o tarasowe okna.