Już niedługo lato. Czas na to, aby pomyśleć o zorganizowanym wyjeździe dla swoich dzieci. Dobrym pomysłem okazać się może obóz żeglarski Mazury. Jak należy wybrać organizatora takich wyjazdów? Na pewno z należytą uwagą.

Legalny organizator wyjazdów

Obozy żeglarskie zawsze powinny zostać organizowane przez legalnego organizatora. Decydując się na wysłanie dziecka na obóz, należy sprawdzić czy ma się do czynienia z taką właśnie firmą. Dlaczego? Chociażby po to, aby pociecha (bez względu na wiek) znalazła się pod opieką osób sprawdzonych, gwarantujących odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Organizator powinien mieć licencje UKFiT lub zezwolenie wojewody. W sprawdzeniu tego rodzaju informacji nie powinno być problemu, ponieważ wszystko udostępnione jest w Centralnym Rejestrze Zezwoleń. Ewentualnie można sprawdzić w wydziale spraw obywatelskich urzędu wojewódzkiego właściwego dla siedziby organizatora.

O czym nie można zapomnieć?

Organizator, który oferuje obóz żeglarski dla młodzieży powinien również posiadać polisę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej organizatorów turystyki. Nikt nie zobaczy jej na wejściu do biura podróży. Konsument ma jednak pełne prawo do tego, aby poprosić o jej okazanie. Osoba, która robi problemy z tym, aby taki dokument okazać, nie jest godna zaufania. Odpowiednia licencja i polisa to dwa obowiązkowe warunki, jakie musi spełniać organizator, który zapewnia obóz żeglarski 2022.

Forma wypoczynku

Decydując się na obóz żeglarski dla dzieci, należy podjąć decyzję odnośnie tego, jaka forma wypoczynku będzie satysfakcjonować. Czy uczestnicy będą chcieli na luzie podejść do tematu żeglarstwa, ciesząc się z wypoczynku wakacyjnego? Czy też wolą mocniej przyłożyć się do poznawania żeglarstwa, dzięki czemu np. w przyszłości będą mogli pomyśleć o tym, aby zdawać poszczególne patenty? Obydwie formy zorganizowanych wyjazdów są dobre, ale warto przedyskutować z dzieckiem to, czego ono samo oczekuje od tego obozu. 

Sprawdzony ośrodek

Ważny jest również ośrodek, gdzie młodzi uczestnicy będą zakwaterowani. Może to być np. Róża Wiatrów – miejsce, które ulokowane jest na Mazurach. Fascynujące jest poznawanie tajników żeglowania, ale ważne są również odpowiednie warunki do odpoczynku. Nie muszą to być ogromne luksusy, ale wygodne łóżko i dostęp do łazienki, to podstawa. W szczególności, że obozy kładące nacisk na żeglarstwo, wymagają niekiedy zaangażowania dużej siły fizycznej. 

 

ent-access.com shipsband.com o.pl