Sypialnia dla każdego z nas jest intymną strefą niedostępną dla gości. Prywatna przestrzeń zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, sprzyja odpoczynkowi, nastraja pozytywnie. Jak urządzić sypialnię, aby dobrze spełniała swoją rolę? Sprawdź!

Klimatyczna sypialnia: jakie kolory wybrać?

Pierwszym etapem projektowania wymarzonej strefy wypoczynku jest skomponowanie palety kolorystycznej. Sypialnia nie jest dobrym miejscem dla pulsujących, rażących odcieni. Znacznie lepiej niż mocna czerwień, trawiasta zieleń czy pomarańczowy sprawdzą się stonowane odcienie beżu, różu, szarości, błękitu, butelkowej zieleni i bieli. Kompozycja powinna ocieplać wnętrze, tworzyć łagodny klimat i sprzyjać wewnętrznej harmonii. Doskonałym sposobem na urozmaicenie aranżacji jest wyeksponowanie jednej ze ścian przy pomocy fototapety. Malowane kwiaty, górski krajobraz spowity mgłą czy szybujące na niebie ptaki sprawią, że nawet najprostsza kompozycja stanie się wyrazista i atrakcyjna.

Przede wszystkim: wygodne łóżko

Podstawowym wyposażeniem sypialni jest łóżko. Ciekawy efekt uzyskasz, kiedy w sercu aranżacji ustawisz modny model obity miękką, welurową tapicerką. Dużą uwagę poświęć materacowi. To głównie od jego jakości zależy komfort i jakość snu. Struktura materaca powinna być dobrana do liczby osób korzystających z łóżka (osoby śpiące z partnerem powinny dobrać model punktowo reagujący na nacisk) oraz wagi. Powierzchnia materaca powinna dawać równomierne podparcie kręgosłupowi na całej jego długości.

Gustowne dodatki

Pomieszczenie nabiera osobistego charakteru dopiero wtedy, kiedy wyposażysz go w dodatki współgrające z Twoim gustem. Miękkie poduszki i inne tekstylia, romantyczne świece, zdjęcia najbliższych i inne akcenty będą wisienką na torcie.